Je pondelok večer, väčšina domácnosti, študentov dojedá večeru, chystá veci na ďalší deň do školy, možno len tak relaxujú pri dobrej hudbe, alebo sa nevedia dočkať ďalšej časti Búrlivého vína…

Naši mladí Janči, Miki, Pengy, Ivan balia hudobné nástroje a všetko potrebné k správne fungujúcej kapelke, nasadajú do nášho zeleného  tátoša a vyrážajú smer EDS.
V Evanjelickom dome starostlivosti je internát, kde bývajú vysokoškolskí študenti prevažne naši, evanjelickí. Už dlhšie obdobie sú pre nich pravidelne pripravované služby Božie v kaplnke EDS.
No tie dnešné sme chceli trošku spestriť, vynoviť. Správkyňa internátu Anička mailom pozvala mladých na tieto Bohoslužby a tajne dúfala, že nebudeme my hostia v prevahe.
Blížila sa ôsma hodina, hudobníci nachystaní aj s klaviristom Gaštanom, ktorý býva na internáte. Kaplnka bola naplnená do posledného miesta mladými, ktorí si našli čas uprostred „poctivého učenia“ na utorkové vyučovanie.
Piesňou Všade tam, kde sú ľudia zídení sa začalo naše mládežnícke stretnutie.
Do modlitieb, čítaného textu sme zapojili ochotné dievčence, piesne nám pomáhala spievať Baška, ktorá aj keď nie je obyvateľkou internátu spolu s kamarátkami prišli pozrieť na toto stretnutie.
Brat farár Ján Hroboň v kázňovom príhovore spomenul tri najdôležitejšie medzníky v živote mladého človeka, ktorými sú: správne rozhodnutia pre  školu, budúceho partnera a zamestnanie. Pri týchto rozhodnutiach sa nepomýlime vtedy, keď ich robíme s Bohom. Všetko samozrejme podložil vlastnými, miestami humornými skúsenosťami.
Celá atmosféra tohto stretnutia bola požehnaná a v očiach mladých ľudí bolo vidno, že sa im takéto stretnutie páči. Preto sme im navrhli, že sa môžeme schádzať aj častejšie nielen keď začína, alebo končí semester. Túžime vybudovať pre mladých klub, kde sa budú môcť stretávať pri vzájomných rozhovoroch, skupinkách aby sa mohli lepšie spoznať, spolu modliť, zdieľať a tráviť voľný čas.
Už teraz sa tešíme na ďalšie podobné stretnutie, len veríme, že hluk hudby, ktorý sa pri worshipových piesňach rozliehal chodbami nám odpustia staručkí obyvatelia Domova dôchodcov v Stredisku evanjelickej diakonie, ktoré je hneď vedľa kaplnky.

Vďaka Bohu za pondelkový večer v kaplnke.

mh

 

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinné)

(povinné)

Blue Captcha Image
Refresh

*

   
© 2012 ECAV Dúbravka © Ifko Kovacka