V 2. adventnú nedeľu sa v Evanjelickom a. v. zborovom dome v Bratislave – Dúbravke stretlo Spoločenstvo evanjelických žien z bratislavských cirkevných zborov. Ústrednou témou stretnutia bola myšlienka Modlitby Pánovej „Príď kráľovstvo Tvoje!“
Domácich viery a hostí privítal študent teológie a katechetiky Ivan Lukáč, ktorý moderoval celé stretnutie. Slovom Božím poslúžil domáci farár Mgr. Ján Hroboň, ktorý v súvislosti s témou stretnutia zdôraznil, význam modlitby.
Dramatické stvárnenie ako ilustráciu ku duchovnému príhovoru si pripravila študentka slovenského jazyka a pedagogiky Lenka Proksová, ktorá sa v CZ Bratislava – Dúbravka venuje aj službe deťom a dorastu.
Sestry zo spoločenstva predstavili projekt „Gobelín k 500. výročiu Reformácie“. Tento projekt predstavuje umelecké dielo, ktoré bude dôstojnou formou pripomenutia významného výročia Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v roku 2017. Ide o gobelín, resp. tapisériu, ktorú vytvoria členky z jednotlivých cirkevných zborov ECAV formou gobelínovej výšivky. Prof. Ing. arch. Janka Krivošová, PhD. predstavila svoje obrazy – umelecké predlohy ku gobelínovým výšivkám, v ktorých jedinečným spôsobom zobrazila základné udalosti dejín kresťanstva na území Slovenska.
Zaujímavosťou je, že o tento Projekt prejavili záujem aj zástupkyne žien Svetového luteránskeho zväzu a ECAV v Nemecku a počítajú s jeho vystavením práve na 500. výročie Reformácie. S ukončením diela sa počíta na prelome rokov 2016 – 2017.
Nechýbali ani spoločné rozhovory či občerstvenie, ktoré vytváralo dojem domáckej atmosféry a vzájomného porozumenia kresťanskej lásky.

Ivan Lukáč

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(povinné)

(povinné)

Blue Captcha Image
Refresh

*

   
© 2012 ECAV Dúbravka © Ifko Kovacka